Блог

Производство на коприна, копринени платове и копринени шалове 16.07.2021 11:02:17

Производство на коприна, копринени платове и копринени шалове

Тук съвсем накратко ще разкажем за процесите на производство на копринени платове, от пашкула до готовата тъкан. 

Копринено влакно

Любопитен факт е, че въже, направено от копринено влакно, е по здраво от метално със същата дебелина!

Първа е процедурата на размотаването на нишката от пашкула и намотаването и на бобина чрез специална за целта машина. Средната дебелина на копринената нишка е 20 µm (µm = микрометър, т.е 1 милионна част от метъра)!!! Пашкулите се поставят в специални легенчета с вода с температура 50-60°, за да се разтвори коприненото лепило и да се отмотае по-лесно влакното.

За да се превърне копринената нишка в текстилно влакно минава още редица процедури. Първата от тях е пренавиване, от една макара на друга, по време на която нишката се прекарва през тънка цепнатина, за да се прочисти от възли и издутини. Следват процесите сдвояване и предене, т.е. обединяват се две и повече нишки и се предат. Така влакното става още по здраво. След това се навива на бобини и е готово за тъкане на копринени материи.

Следва процедурата – насосване, т.е подреждането на копринените конци, за да се изгради основа като при всеки текстил.

Копринени тъкани

За направата на плат за една рокля, копринените буби изяждат около 70 кг. черничеви листа!

Чрез различни видове станове се тъкат и различни видове коприна, от леки и ефирни до значително по-плътни и релефни.

Следват процедурите по отстраняване на остатъците от коприненото лепило, след това миене, избелване и евентуално оцветяване. Тези процедури се прилагат върху копринената нишка или върху копринената тъкан.

И така, коприненият плат е готов и сега са на ход модните дизайнери. В предишна статия ви разказахме, че копринените тъкани се използват не само са облекла и аксесоари, но и в индустрията за парашути, велосипедни гуми, в интериора, медицината…

Копринени шалове

За производството на копринените шалове Ина Асса™ използваме изцяло затворен цикъл, от отглеждането на копринените буби, през размотаването на нишките, тъкането и оцветяването на копринените платове, до ръчното им обкантване! Това ни позволява да предложим високостойностен европейски продукт на разумна цена.

Разгледайте и страницата ни за луксозен подарък за жена

Коментари

Тази статия все още няма коментари

Остави коментар

Полезна информация

Полезна информация

Производство на коприна, копринени платове и копринени шалове

Производство на коприна, копринени платове и копринени шалове

Любопитен факт е, че въже, направено от копринено влакно, е по здраво от метално със същата дебелина! За направата на плат за една рокля, копринените буби изяждат около 70 кг. черничеви листа Любопитен факт е, че въже, направено от копринено влакно, е по здраво от метално със същата дебелина! За направата на плат за една рокля, копринените буби изяждат около 70 кг. черничеви листа 2021-12-10T17:03:26+02:00 Производство на коприна, копринени платове и копринени шалове

<p>Тук съвсем накратко ще разкажем за процесите на производство на копринени платове, от пашкула до готовата тъкан.&nbsp;</p> <h2><strong>Копринено влакно</strong></h2> <p>Любопитен факт е, че въже, направено от копринено влакно, е по здраво от метално със същата дебелина!</p> <p>Първа е процедурата на <strong>размотаването на нишката</strong> от пашкула и намотаването и на бобина чрез специална за целта машина. Средната дебелина на копринената нишка е 20 &micro;m (&micro;m = микрометър, т.е 1 милионна част от метъра)!!! Пашкулите се поставят в специални легенчета с вода с температура 50-60&deg;, за да се разтвори коприненото лепило и да се отмотае <span>по-лесно влакното.</span></p> <p>За да се превърне копринената нишка в текстилно влакно минава още редица процедури. Първата от тях е <strong>пренавиване</strong>, от една макара на друга, по време на която нишката се прекарва през тънка цепнатина, за да се прочисти от възли и издутини. Следват процесите <strong>сдвояване</strong> и <strong>предене</strong>, т.е. обединяват се две и повече нишки и се предат. Така влакното става още по здраво. След това се навива на бобини и е готово за тъкане на копринени материи.</p> <p>Следва процедурата &ndash; <strong>насосване</strong>, т.е подреждането на копринените конци, за да се изгради основа като при всеки текстил.</p> <h2><strong>Копринени тъкани</strong></h2> <p>За направата на плат за една рокля, копринените буби изяждат около 70 кг. черничеви листа!</p> <p>Чрез различни видове станове се тъкат и различни видове коприна, от леки и ефирни до значително по-плътни и релефни.</p> <p>Следват процедурите по отстраняване на остатъците от коприненото лепило, след това миене, избелване и евентуално оцветяване. Тези процедури се прилагат върху копринената нишка или върху копринената тъкан.</p> <p>И така, коприненият плат е готов и сега са на ход модните дизайнери. В предишна статия ви разказахме, че копринените тъкани се използват не само са облекла и аксесоари, но и в индустрията за парашути, велосипедни гуми, в интериора, медицината&hellip;</p> <h2><a href="https://inaassa.com/category/koprineni-shalove" title="Дизайнерски копринени шалове"><strong>Копринени шалове</strong></a></h2> <p>За производството на <a href="https://inaassa.com/category/koprineni-shalove" title="Луксозен подарък за жена">копринените шалове Ина Асса&trade;</a> използваме изцяло затворен цикъл, от отглеждането на копринените буби, през размотаването на нишките, тъкането и оцветяването на копринените платове, до ръчното им обкантване! Това ни позволява да предложим високостойностен европейски продукт на разумна цена.</p> <p>Разгледайте и страницата ни за <a href="https://inaassa.com/category/luksozen-podarak-za-jena" target="_blank" rel="noopener" title="Луксозен подарък за жена | Ина Асса">луксозен подарък за жена</a></p>

, , , ,
Сравнение на продукти